Oficjalna strona Miasta Jelenia Góra

Aktualności

Wyznaczono niskoemisyjne zadania dla Jeleniej Góry w opracowywanym Planie Gospodarki Niskoemisyjnej

Plan gospodarki niskoemisyjnej

Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w mieście, nowe autobusy czy wymiana oświetlenia ulicznego na ekologiczne – Jelenia Góra wyznaczyła już zadania do realizacji w procesie przechodzenia na niskoemisyjną gospodarkę.

Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

Tablica szkolna

Po upalnych wakacjach 10 780 uczniów jeleniogórskich szkół rozpoczęło rok szkolny 2015/2016. W wyniku przeprowadzonych naborów w klasach pierwszych szkół podstawowych naukę rozpoczęło 1065 uczniów

Spotkanie z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą

OSP Wiejska

31 sierpnia Jerzy Łużniak Zastępca Prezydenta Miasta spotkał się z młodymi strażakami ochotnikami. Młodzieżowa Drużyn a Pożarnicza funkcjonuje przy jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej z ul. Wiejskiej.

Burze z gradem - ostrzeżenie

Burze z gradem

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie około 40 mm oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie opady gradu. Po północy, od zachodu województwa burze będą zanikać, a przelotne opady deszczu przejdą w opady jednostajne.

Stypendia szkolne

stypendia szkolne

Urząd Miasta Jelenia Góra informuje, że wnioski na stypendium szkolne w roku szkolnym 2015/2016 dla uczniów uczęszczających do szkól publicznych na terenie miasta należy składać w terminie do 15.09.2015 r.

Konsultacje Społeczne - Lokalna Strategia Rozwoju 2014-2020

LOGO

W związku z trwającymi konsultacjami społecznymi dotyczącymi tworzenia Lokalnej Strategii Rozwoju dla obszaru LGD Partnerstwo Ducha Gór serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Jeleniej Góry na otwarte spotkanie warsztatowe

Koncertowa inauguracja 57. Września Jeleniogórskiego

Marcin Wyrostek

Koncert Marcina Wyrostka zainaugurował 57. Wrzesień Jeleniogórski. Wirtuoz akordeonu wystąpił w programie z najnowszej płyty „FOR ALICE”

Dotacje na zabytki I nabór wniosków - 2016

Stare Miasto

Miasto Jelenia Góra ogłasza nabór wniosków o udzielenie dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków.

Usuwanie wyrobów zawierających azbest

dach z azbesti

Prezydent Miasta Jeleniej Góry informuje, że w związku z realizację zadania pn.: „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu miasta Jelenia Góra - Etap IV” dnia 03.08.2015 r. został wyłoniony Wykonawca robót.

Przedłużanie kart JKDR

Karta JKDR

Wydział Dialogu i Spraw Społecznych Urzędu Miasta Jeleniej Góry informuje, że od dnia 1 września rozpocznie się procedura przedłużania terminu ważności wydanych wcześniej Jeleniogórskich Kart Dużej Rodziny.

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra