Oficjalna strona Miasta Jelenia Góra

Aktualności

Niskoemisyjna Jelenia Góra – jak to zrobią?

Zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w Mieście, nowe autobusy czy wymiana oświetlenia ulicznego na ekologiczne – Jelenia Góra wyznaczyła już zadania do realizacji w procesie przechodzenia na niskoemisyjną gospodarkę.

Wycinka drzew

pień drzewa

Około 30 drzew planowanych jest do wycięcia, głównie przy drogach ze względu na swój stan (głównie choroby pnia), albo szkody, jakie system korzeniowy czyni w jezdniach i chodnikach

Obowiązek posiadania WAŻNEGO dokumentu tożsamości

Nowy Dowód Osobisty

Coraz częściej zdarza się, że Polacy zatrzymywani są w rozmaitych krajach Unii Europejskiej w związku z nieważnymi dokumentami osobistymi. Nie musimy już używać paszportów, ale często zapominamy też, że stracił ważność nasz dowód osobisty.

Rewitalizacja? Tak! Ale po kolei...

Celiwskoza

Po wczorajszej (02.02.) notatce o tym, że Miasto wygrało ze spółką „JELCHEM” kolejny proces i spółka musi wpłacić ok. 4,5 tys. zł tytułem zwrotu kosztów sądowych otrzymaliśmy kilka listów podpisanych przez prezesa ZCh JELCHEM S.A., Mirosława Gniewowskiego

Uwaga na fałszywych teleoperatorów

telefon

Jak można bezkarnie naciągnąć człowieka na 1.500 zł? – Sposób jest (niestety) prosty, a w dodatku właściwie nie jest to oszustwo – mówi Jadwiga Sadowska-Reder, Miejski Rzecznik Konsumentów w Jeleniej Górze. – Ostatnio celują w tym firmy telekomunikacyjne, głównie żerując na ufności starszych ludzi.

Likwidacja opłat za posiadanie psa

Likwidacja opłat za posiadanie psa

W związku z podjęciem przez Radę Miejską w dniu 17 listopada 2015r. uchwały w sprawie uchylenia Uchwały nr 143/XII/2008 Rady Miejskiej Jeleniej Góry z dnia 5 lutego 2008r.

Pomoc uchodźcom ze wschodniej Ukrainy

logo

Ciepła zima bez pomocy to tylko marzenia dla ludzi, którzy muszą ją spędzić w wyremontowanych naprędce mieszkaniach, pomieszczeniach gospodarczych czy garażach. Tym, którzy uciekli przed wojną ze wschodniej Ukrainy potrzebne są koce, piece i opał.

Powództwo zostało oddalone

Sąd

Sąd oddalił kolejne powództwo firmy „Jelchem S.A.” kierowane przeciwko Miastu Jelenia Góra. Istotą sporu jest opłata za użytkowanie wieczyste terenu. Miasto realizuje windykację tych kwot z upoważnienia Skarbu Państwa.

Program „Rodzina 500+”

Rodzina 500 +

36.000.000 zł – tyle będzie kosztował rocznie w samej Jeleniej Górze program „500+”, to znaczy wypłata kwoty 500 zł na każde drugie i kolejne dziecko, a także – na każde dziecko w rodzinie o relatywnie niskich dochodach.

PDF Pobierz/Wydrukuj
BiegPiastów
Rewitalizacja Jeleniej Góry
Jeleniogórska Karta Dużej Rodziny - przeniesienie do działu
Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny - przeniesienie do serwisu ogólnokrajowego
Monitoring jakości powietrza
Monitoring powietrza - aplikacja
Campus Jelenia Góra
podatki 2016Azbest - dotacjealko-zezwoleniaJakość życia w mieście
Oferta na FerieDopłaty do materiału siewnego

Polecane

Kawka - Likwidacja Niskiej Emisji
Zielona Ławeczka
Geoportal - link do serwisu
Nieruchomości Miasta Jelenia Góra - link do serwisu
Gospodarka odpadami - link do działu
zitaj
eluneta

Panoramy sferyczne Jeleniej Góry - link serwisu zewnętrznegoInteraktywna Mapa Inwestycyjna Miasta Jeleniej Góry - link do serwisu z aplikacją flash

 

Baner prowadzący do kalendarza imprez Miasta Jelenia Góra