baner

Autor: redakcja UMJG

13.1.2023 - 7:51

Dystrybucja węgla dla mieszkańców Jeleniej Góry

W dniu 9 grudnia br. Miasto Jelenia Góra otrzymało pierwszą dostawę węgla, który ma być rozprowadzany w preferencyjnych cenach. Dystrybucja (sprzedaż) będzie odbywać się według kolejności uprzednio dokonanych zgłoszeń i posiadanego sortymentu. W pierwszej dostawie dostarczono „groszek” (nie „Eko-groszek”) w ilości 26,5 tony z zamówionych blisko łącznie 1500 ton. Kolejne dostawy zapowiadane są w przyszłym tygodniu.


Dostawcą jest Polska Grupa Górnicza S.A, a wskazanym przez Dostawcę punktem odbioru jest KDW PGG (Kwalifikowany Dostawca Węgla), w przypadku Jeleniej Góry – jest to Skład Opału SOMBIN, ul. Łomnicka. Dowóz z kopalni (w naszym przypadku jest to polski węgiel z KWK „Staszic”) odbywa się transportem drogowym.


Mieszkańcy Jeleniej Góry, którzy zgłosili swoje zainteresowanie zakupem węgla będą mogli nabyć opał w cenie 1.894 zł/tonę  (w przypadku chęci zakupu 1,5 tony opłata wyniesie 2.841 zł). W cenę wliczony jest dowóz do Odbiorcy (w granicach miasta).
Z osobą upoważnioną do zakupu będzie kontaktował się telefonicznie pracownik Urzędu Miasta o numerze telefonu 783-295-333, przekazując informacje o:
- formie i terminie płatności (na wskazane konto bankowe)
- terminie i sposobie odbioru
udzielając także wszelkich innych informacji w sprawie zakupu.