baner

Autor: redakcja UMJG

17.6.2022 - 14:22

Szklane domy? Tak - „Żeromski” stawia na rozwój!

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego to szkoła o długiej i pięknej tradycji. Atutami liceum są: wysoki poziom w nauczaniu, potwierdzony wynikami egzaminów, Edukacyjnej Wartości Dodanej a także tytułami „Złotej Szkoły” i „Srebrnej Szkoły” w rankingu Perspektyw, stale rozrastająca się nowoczesna baza techniczna, świetnie wyposażona biblioteka, bogata baza sportowa i doskonałe położenie komunikacyjne w pobliżu dworca i przystanków autobusowych. Proponowana każdego roku zróżnicowana oferta edukacyjna sprawia, że każdy uczeń znajdzie w niej coś dla siebie.


Szkoła stawia na rozwój zarówno w nauce, jak i w sporcie. Uczniowie „Żeromskiego” startują z sukcesami w olimpiadach i konkursach przedmiotowych: Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego, Olimpiadzie Historycznej, Olimpiadzie Języka Angielskiego, Olimpiadzie Lingwistycznej, Olimpiadzie Filozoficznej, Olimpiadzie Biologicznej, Olimpiadzie Ekologicznej, Olimpiadzie Geograficznej, Olimpiadzie Artystycznej (sekcja historii sztuki), Konkursie „Fizyczne ścieżki”, Konkursie krasomówczym z języka angielskiego i wielu innych. Od lat z sukcesem bierzemy udział w Dolnośląskich Meczach Matematycznych.


Tylko w tej szkole jako jedynej w Jeleniej Górze prowadzony jest program Deutsches Sprachdiplom DSD II, który umożliwia zdobycie certyfikatu z języka niemieckiego. Uczniowie mają także możliwość ubiegania się o certyfikat DELF (język francuski). Nauka języków obcych prowadzona jest w grupach i na zróżnicowanych poziomach. Miedzy innymi dzięki temu efektywność kształcenia w tym zakresie jest bardzo wysoka. 


Mocno wspierana jest aktywność społeczna uczniów. W liceum działa Koło Wolontariatu, uczniowie uczestniczą w przygotowaniach projektów społecznych w ramach Olimpiady „Zwolnieni z teorii”. 
Społeczność szkoły współpracuje z Uniwersytetem Wrocławskim, Uniwersytetem Jagiellońskim, Politechniką Wrocławską, Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych. Normą jest udział w międzynarodowych projektach i wymianach uczniowskich.
Tradycją szkoły są wycieczki objazdowe po Polsce i Europie, rejs jachtem „Pogoria”, wycieczki górskie, wakacyjne kursy językowe na Malcie. Uczniowie poznają świat, doskonalą znajomość języków obcych, a przede wszystkim cieszą się się ze wspólnych przeżyć.


„Żerom” jest potęgą w sporcie. Drużyny koszykarskie, siatkarskie sięgają po najwyższe laury 
na poziomie miasta, Dolnego Śląska, a nawet kraju.  Szkołę reprezentują wspaniali lekkoatleci, biathloniści, szachiści... 
Zmiany, które dokonują się w szkole podejmowane są z myślą o komforcie uczniów. Tworzone są  strefy relaksu, remontowane jest kultowe „Akwarium” – siedziba Samorządu Uczniowskiego, doposażana jest biblioteka.
Dumą społeczności szkoły są doroczne koncerty charytatywne, w których prezentowane są nie tylko artystyczne talenty  uczniów, ale także ich wielkie serca. Widać, że stawia się na człowieka, na jego wszechstronny rozwój i aktywność. 
Jeśli chcesz być częścią Społeczności „Żeroma”, chcesz się rozwijać, szukasz naukowych i sportowych wyzwań, to jest to szkoła dla Ciebie! 

„Żeromski” zaprasza!

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image