Logo Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2021.

Autor: redakcja UMJG

7.7.2020 - 9:42

Trwa nabór wniosków do JBO

Masz pomysł na inwestycję, na działanie prospołeczne albo ekologiczne? Zgłoś wniosek do Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego.

– To jest budżet, który sami państwo układacie, zgłaszając i głosując na poszczególne projekty – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry na dzisiejszej konferencji prasowej (link TUTAJ). – Dlatego ważne, aby jak najwięcej wniosków zostało złożonych i jak najwięcej głosów oddanych.

Nabór rozpoczyna się już w najbliższy poniedziałek (6 lipca). Pula środków przeznaczonych na zadania w ramach JBO 2021 to 2,5 miliona złotych.

– Z tego 1,8 miliona przeznaczymy na tzw. projekty twarde: inwestycyjne bądź modernizacyjne – mówi Jerzy Łużniak. Na zadania miękkie, czyli prospołeczne, kulturalne, oświatowe bądź sportowe, przeznaczone zostało 450 tysięcy złotych.

Nowością zbliżającego się budżetu obywatelskiego jest pula na projekty zielone (250 tysięcy złotych).

– Chodzi o szeroko pojęte projekt ekologiczne. Chcielibyśmy, aby były to projekty dotyczące zazielenia miejsc publicznych, tworzenia łąk kwietnych, zatrzymania wody, ochrony zwierząt – mówi prezydent.

– Nabór wniosków rozpoczynamy w poniedziałek (6.07) o 7.00 – mówi Barbara Olszewska, Naczelnik Wydziału Rozwoju Miasta Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. – Na projekty czekamy dwa tygodnie, do 20.07, do godz. 12.00.

W tym roku, w związku z pandemią koronawirusa, wnioski będą przyjmowane w formie elektronicznej. Ważne: do składanych propozycji powinno się dołączyć listę poparcia z podpisami przynajmniej 50-ciu mieszkańców.

Więcej szczegółów na temat JBO można znaleźć na stronie https://jbo.jeleniagora.pl/. Link TUTAJ.