Dobra zabawa pod Chojnikiem

Szereg gier, zabaw oraz warsztatów przygotował Karkonoski Park Narodowy, MDK Muflon i inne instytucje podczas sobotniego (7 września) Pikniku pod Chojnikiem. – To impreza dla całych rodzin – mówił Andrzej Raj, dyrektor parku.

Piknik tradycyjnie już odbył się na terenie Transgranicznego Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie.

– Każda z miejscowości, które zostały kilkadziesiąt lat temu włączone do Jeleniej Góry, stara się tego typu imprezy organizować – powiedział Jerzy Łużniak, prezydent Jeleniej Góry. – Ta impreza integruje mieszkańców Sobieszowa, pracowników parku, ale i wszystkich mieszkańców naszego miasta, którzy tu przyjechali.

Na pikniku było mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży: warsztaty plastyczne, rękodzielnicze, quizy z nagrodami. W jednym z nich trzeba było rozpoznać zwierzęta, które występują w Karkonoskim Parku Narodowym, albo wskazać na mapie miejsca w Karkonoszach na podstawie zdjęć. Uczestnicy dowiedzieli się też m.in., jak rozróżniać trzmiele. Odbyła się też krótka wycieczka z przewodnikiem.

– Chcemy promować bezpieczeństwo w górach, ale i promujemy zdrowy styl życia – powiedział dyrektor parku Andrzej Raj. – To ważne, abyśmy umieli korzystać z naturalnych produktów, przeciwstawiając się niezdrowym produktom marnej jakości, które masowo nas zalewają. Cieszę się, że na tym festynie są najmłodsi, ale i dziadkowie, bo to właśnie dziadkowie mają dużo czasu, by przekazać dzieciom wiele cennych rad, nauczyć szacunku do przyrody itp.


 

09.09.2019r.

 

Galeria: 

 

Kalendarz FB