Ulica Mickiewicza będzie zamknięta

Istotna zmiana w organizacji ruchu nastąpi w Jeleniej Górze od czwartku (12 września). Ze względu na prowadzone prace, całkowicie dla ruchu zostanie zamknięty odcinek ul. Mickiewicza, użytkowanej głównie przez mieszkańców Staniszowa i os. Czarne.

 – Wyłączony z ruchu będzie odcinek ul. Mickiewicza od zbiegu ulic z Głowackiego i Słowackiego do skrzyżowania z ul. Krasickiego – dowiedzieliśmy się. Prace ziemne trwać będą tam od najbliższego czwartku. Do ich zakończenia (przypuszczalny termin – to 15 października br.) odcinkiem ulicy Słowackiego (także od krzyżówki z Głowackiego do Krasickiego) poprowadzony będzie ruch dwukierunkowy. Ze względu na to w tym czasie wprowadzone będą zakazy parkowania na tym odcinku ul. Słowackiego, dotyczące także stałych mieszkańców. Niestety – niewystarczająca szerokość tego odcinka ulicy nie pozwala na ruch dwukierunkowy przy postoju aut. Odpowiednie oznakowanie jest już przygotowane i obowiązywać będzie od czwartku 12 września.

Od strony os. Czarne możliwy jest więc przejazd ul. Słowackiego do ul. Krasickiego, później ze skrętem w prawo i powrót na ul. Mickiewicza, by dojechać do krzyżówki z Wojska Polskiego. Ze względu na natężenie ruchu na tym ostatnim skrzyżowaniu zalecany jest (szczególnie dla kierowców, którzy nie jadą w kierunku centrum miasta), skręt w Głowackiego i Morcinka i tą ulicą dojazd do ul. Wolności, gdzie włączenie do ruchu będzie z pewnością nieco łatwiejsze.

– Zdajemy sobie sprawę z poważnych utrudnień dla kierowców – informuje Wydział Gospodarki Komunalnej UM. – Przepraszamy tych, dla których ta uciążliwość będzie znacząca, niemniej prace ziemne wykonawcy zostały tak zaplanowane, by w możliwie optymalnym terminie przywrócić ruch w tym obszarze do poprzedniego stanu i mamy nadzieję na zrozumienie przyczyn przejściowych utrudnień.

Galeria: 

 

Kalendarz FB