Szkolny korytarz.

Autor: redakcja UMJG

3.6.2020 - 9:05

Ciąg dalszy „odmrażania” szkół

W siedmiu jeleniogórskich szkołach podstawowych rozpoczęły się dzisiaj (poniedziałek, 1 czerwca) konsultacje dla uczniów. „Odmrożone” zostały też inne placówki, m.in. żłobek miejski.

W żłobku dzisiaj przebywało 23 dzieci. W kolejnych dniach ma być ich więcej, gdyż dzwonili rodzice zainteresowani powierzeniem swoich pociech pod opiekę pracowników placówki.

Dobre wieści płyną też z jeleniogórskich przeszkoli. Tydzień temu rozpoczęły się zajęcia w „Okrąglaczku”, dzisiaj ruszyły Miejskie Przedszkola nr 13 (19 dzieci) i nr 19 (39 dzieci). Od jutra (wtorek), mają ruszyć przedszkola nr 2, 4, 10, 11 i 14. – W tych przedszkolach pojedynczy pracownicy zostali poddani kwarantannie. Dzisiaj odebrali zaświadczenia z sanepidu, umożliwiające im powrót do pracy – tłumaczy Paweł Domagała, zastępca dyrektora Wydziału Edukacji Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

W szkołach podstawowych łącznie z konsultacji dzisiaj skorzystało dzisiaj 42 dzieci. Liczby te jednak także będą rosnąć. Dla przykładu, w SP nr 10 rano było kilkunastu uczniów, później zgłosiło się jeszcze kilku. Niezbyt dużym zainteresowaniem cieszą się natomiast zajęcia opiekuńcze dla uczniów z klas I – III. W SP nr 10 dzisiaj korzystało z nich 8 osób, a np. w SP nr 13 – tylko dwie.

Umiarkowanym zainteresowaniem „odmrażanie” oświaty cieszy się także w szkołach średnich. Tam na konsultacje zgłaszało się po kilka osób. – Wielu uczniów komunikuje się ze swoimi nauczycielami on-line, są w stałym kontakcie i przekazują pytania drogą elektroniczną – usłyszeliśmy w jednej z nich. Wyjątkiem w tej grupie jest Zespół Szkół Technicznych „Mechanik”, do którego przyszło dzisiaj około 30 uczniów.

Wszystkie jeleniogórskie szkoły spełniają obostrzenia i wymogi sanitarne, narzucone w wyniku pandemii koronawirusa.