baner

Autor: redakcja UMJG

6.6.2023 - 12:55

Poprzez sport zbliżamy się do siebie

Od 30 czerwca przebywa w Jeleniej Górze grupa uczniów z Erftstadt oraz z Tarnopola – miast partnerskich Jeleniej Góry. Wraz z uczniami z Jeleniej Góry uczestniczą w pierwszej części projektu pod nazwą „Wir bewegen uns miteinander- aufeinander zu” – „Poprzez sport zbliżamy się do siebie”.


W miniony poniedziałek młodzież wraz z opiekunami spotkała się w Ratuszu z Prezydentem Jeleniej Góry Jerzym Łużniakiem oraz Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Chadży.

Celem projektu jest wspólna aktywność sportowa oraz poznawanie kultury zaprzyjaźnionych krajów oraz integracja młodych ludzi. Uczestnikami projektu są uczniowie w przedziale wiekowym od 14 do maksymalnie 16 lat. 

W ramach projektu uczestnicy tworzą krótkie filmy, w których przedstawiają się, biorą udział w zajęciach sportowych , grze miejskiej, wykonują szereg zadań określonych projektem, jak również poznają się nawzajem.

Druga część projektu zostanie zrealizowana w dniach 20-27.09.2023 w Erftstadt. Tym razem uczniowie z Tarnopola i Jeleniej Góry będą uczestniczyć w zajęciach organizowanych przez szkołę i Stowarzyszenie w Erftstadt.

Projekt finansowany jest przez Stowarzyszenie Miast Partnerskich Erftstadt- Jelenia Góra oraz rząd Nadrenii Północnej-Westfalii.

Projekt otrzymał nagrodę Richeza 2022/2023 przyznawaną przez rząd Nadrenii Północnej-Westfalii.

Galeria
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image